k
o
n
t
a
k
t
o
p
ý
t
a
j
t
e

s
a
SK EN

Obalový sortiment pre priemysel

Obalový sortiment pre priemyselPlastové prepravky, palety a paletové kontajnery - nenahraditeľný partner pre priemysel a logistiku...

Kvalitné plastové prepravky, priemyselné plastové palety, paletové boxy a kontajnery tvoria dôležitý element v procesoch priemyselnej výroby, pri skladovaní a preprave. Efektívna ochrana pred poškodením, tak v prípade súčiastok, dielov a v neposlednom rade aj v prípade hotových výrobkov je dennodennou výzvou pre väčinu firiem pôsobiacich v rôznych odvetviach priemyslu. PRIMUS Žilina už viac ako 20 rokov zásobuje popredné spoločnosti pôsobiace v oblasti automotive, elektrotechnického, chemického a potravinárskeho priemyslu širokým sortimentom kvalitného obalového a skladového vybavenia.   

 

Plastové prepravky

Priemyselné plastové prepravky s množstvom úchopových prvkov (KLT prepravky, stohovateľné euro prepravky a pod) umožňujú robotickú manipuláciu, sú využiteľné pre pásové dopravník, pri výrobných linkách a v náročných priemyselných podmienkach. Dôvodom je ich pevnosť, vysoká nosnosť, teplotná odolnosť ako aj odolnosť voči chemikáliám, kyselinám a pod. Okrem skladovania a logistiky, sa tak plastové prepravky intenzívne využívajú priamo v procesoch výroby - automotive, elektrotechnický priemysel a vzhľadom na ich hygienickú nezávadnosť taktiež v potravinárstve. Portfólio plastových prepraviek, bedničiek a boxov dodávaných spoločnosťou PRIMUS nájdete tu.

 

Plastové palety

Priemyselné plastové palety zas svojou robustnosťou, životnosťou a kvalitatívnymi prevádzkovými parametrami napomáhajú náročným skladovým a prepravným činnostiam, kde je potrebné využitie manipulačnej techniky ako paletové či vysokozdvižné vozíky. Z pohľadu vstupných nákladov sú síce plastové palety väčšou investíciou v porovnaní s drevenými euro paletami, z pohľadu životnosti a hlavne z pohľadu neporovnateľných kvalitatívnych parametrov sú však s určitosťou ekonomickejšou alternatívou paliet. Okrem širokého priemyselného využitia, sú plastové palety využívané taktiež v potravinárstve a farmácii (hygienické plastové palety). Okrem hygienicky nezávadného konštrukčného materiálu palety, je to tiež z dôvodu ich hladkého povrchu, ktorý umožňuje bezproblémové čistenie plastových paliet. Náhľad sortimentu plastových euro paliet, iso paliet a tiež plastových polpaliet nájdete tu

 

Plastové paletové boxy a kontajnery

Plastové paletové boxy spájajú a kombinujú výhody a funkčné parametre prepraviek a plastových paliet. V prípade plastových paletových kontajnerov tak ide o veľkapacitný plastový box umiestnený na paletovej základni - plastovej palete (často ozančované ako tzv. plastový bigbox). Veľkookapacitné plastové paletové kontajnery sa vyznačujú vysokým vnútorným objemom, vysokou nosnosťou a možnosťou stohovania až do niekoľkých vrstiev. Vzhľadom na hygienickú nezávadnosť sú plastové paletové kontajnery využívané najmä v potravinárstve. Plastové paletové kontajnery s plným bočnými stenami a dnom, ktoré umožňujú bezproblémové čistenie dodáva PRIMUS Žilina najmä firmám pôsobiacim v oblasti mäsovýroby. Plastové kontajnery s dierovanými/perforovanými bočnými stenami sú zas s obľubou využívané v poľnohospodárstve na skladovanie ovocia a zeleniny. Ponuka paletových boxov je však veľmi široká a výber vhodného bigboxu je závislý na požadovaných parametroch plastového paletového boxu zo strany zákazníka. Náhľad základej ponuky plastových paletových boxov nájdete tu.

 

Medzi hlavné výhody plastového obalového sortimentu PRIMUS patrí:

  • Riešenie na mieru zákazníkov – plastové prepravky, palety aj plastové paletové boxy sú zákazníkom k dispozícii v rôznych rozmeroch, objemoch, prevedeniach. Široké doplnkové vybavenie ako veká na prepravky, deliče, klipy a označovacie štítky na boxy ešte znásobujú možnosti využitia sortimentu.
  • Kvalita materiálu – všetky prepravky, boxy a palety sú vyrábéné výhradne v EÚ z kvalitných materiálov, čo zaručuje dlhú životnosť sortimentu.
  • Užívateľské parametre - vysoká nosnosť, teplotná odolnosť, vysoké zaťaženia pri stohovaní, odolnosť prepraviek, paliet a boxov voči kyselinám a chemikáliám.
  • Hygienická nezávadnosť – plastové prepravky, paletové boxy a palety vhodné aj pre potravinársky a farmaceutický priemysel.

 

V prípade Vašich otázok týkajúcich sa plastového obalového sortimentu nás prosím neváhajte kontaktovať. Ochotne Vám poradíme a pomôžeme vybrať optimálne riešenie.

Tím PRIMUS Žilina

 

Pridané 2. novembra 2018