k
o
n
t
a
k
t
o
p
ý
t
a
j
t
e

s
a
SK EN

IBC kontajnery a nádrže

IBC kontajnery a nádržeRiešenie pre EKOlogické a EKOnomické skladovanie kvapalných látok...

IBC kontajnery sú najpoužívanejším obalovým riešením pre prepravu a skladovanie kvapalín, vrátane nebezpečných látok. Oproti plastovým sudom ide v prípade IBC kontajnerov o možnosť veľkoobjemového skladovania kvapalných látok. Výhodou je tiež jednoduchá manipulácia a možnosť stohovať IBC kontajnery až v 4 vrstvách.

Využitie IBC kontajnerov

IBC kontajnery sú využívané chemickom, petrochemickom-priemysle, stavebníctve, poľnohospodárstve aj potravinárstve. 

Okrem zásobovanie výrobných procesov, dodávame PRIMUS Žilina IBC kontajnery aj do špecializovaných predajní na ich ďalší predaj. Koncoví zákazníci používajú IBC nádrže napr. na skladovanie závlahovej vody (odporúčaný typ - IBC kontajner RECO s novu vnútornou bublinou, k dispozícii sortiment redukcií a koncoviek pre napojenie záhradnej hadice na spodný ventil IBC kontajnera), či umiestnenie a prevoz pohonných látok pre plnenie automobilov a strojov. Na certifikovaný IBC kontajner je možné pripojiť čerpadlo na naftu alebo benzín a vytvoriť tak kompaktnú IBC zostavu na výdaj PHM.

Kompletný produktový rad IBC kontajnerov dodávaných spoločnosťou PRIMUS Žilina nájdete v našej ponuke tu.

Variabilita objemov a využitia

IBC kontajnery s UN schválením (UN 31HA1/Y), vyhovujú ADR a sú vhodné pre skladovanie a prepravu nebezpečných látok a horľavín. IBC kontajnery s označením RECO, alebo niekdy REKO, disponujú novou vnútornou plastovou nádržou. Oceľová klietku a paleta je po kontrole technického stav. RECO IBC kontajnery nemajú UN certifikáciu. IBC kontajner 1000l s označením SX/EX je určený na skladovanie a prepravu horľavín I. a II. tiredy ako aj použitie v zóne 1 a 2 vzplanutia podľa ATEX. Elektrický vodivý oceľový plášť certifikovaného 1000L IBC kontajnera SX/EX chráni kontajner pred elektrostatickými výbojmi.

Plastové IBC kontajnery sú k dispozícii vo viacerých objemoch: - klasický 1000l IBC kontajner, ale tiež IBC nádrže o objemoch 640l a 1250l. Najrozšírenejším je 1000L IBC kontajner, ktorý pozostáva z plastovej nádrže o objeme 1000l vyrobenej z kvalitného tvrdého HDPE, umiestnenej v zvarovanej trubkovej oceľovej klietke na štandardizovanej kovovej/plastovej palete rozmeru 1200x1000mm. Odolná podjazdová paleta umožňuje jednoduchú manipuláciu s paletovým alebo vysokozdvižným vozíkom. IBC kontajner disponuje vrchným plniacim otvorom (DN 150, resp. na požiadanie DN 225) a klapkovou výpustnou armatúrou armatúra (varianty DN 50/80/150) a guľovým ventilom DN 50. Priehľadná stena nádrže umožňuje jednoduchú kontrolu množstva kvapaliny v nádrži.

Okrem samotných kontajnerov dodáva PRIMUS Žilina pre zákazníkov tiež kompletné náhradné diely a príslušenstvo k IBC kontajnerom, ako ventily, adaptéry a redukcie na IBC ventil, výpustné kolienka, záchytné vane pod IBC kontajnery či náhradné plastové nádrže/bubliny do IBC kontajnera.

 

V prípade záujmu o detailnejšie informácie o sortimente IBC kontajneroch nás prosím neváhajte kontakovať.

Tím PRIMUS Žilina

 

Pridané 18. júla 2018